Používanie a ošetrovanie nábytku

Vážený zákazník,
ďakujeme Vám za dôveru, ktorú ste nám prejavili kúpou nábytku či bytových doplnkov.
Aby Vám tovar dlho a spoľahlivo slúžil, potrebuje údržbu a šetrné zaobchádzanie.
Nájdite si čas na prečítanie nižšie uvedených informácií, aby ste sa oboznámili s údržbou a niektorými vlastnosťami nami predávaných produktov.
POZOR!!! BUĎTE OPATRNÍ S POUŽÍVANÍM DEZINFEKCIÍ V SÚVISLOSTI S COVID -19. VÄ
ČŠINA Z NICH POŠKODZUJE POVRCHY NÁBYTKOV. TAKÉTO POŠKODENIE NIE JE MOŽNÉ REKLAMOVAŤ.
ZÁSADY POUŽÍVANIA NÁBYTKU  
Ochranný,
obalový a prepravný materiál odstraňujte z nábytku opatrne. Nôž, alebo nožničky používajte tak , aby ste neprerezali, príp. nepoškrabali samotný tovar. Dávajte pozor na spinky, resp. iný spojovací materiál, vyhnete sa tak poraneniu.
Nábytok, ktorý sa dodáva v demonte, montujte podľa návodu priloženého ku konkrétnemu tovaru. Montujte ho na zemi na podložke, zabránite poškodeniu podlahy.
Nábytok treba používať v súlade s jeho konštrukciou a určením.
Nábytok musí byť postavený na vodorovnom povrchu. Po umiestnení tovaru na miesto určenia skontrolujte, či sa jednotlivé diely nekývajú. V prípade nerovnej podlahy môžete pod nožičky nábytku položiť filcové podložky, bežne dostupné v obchodoch. Protišmykové podložky použite aj v prípade, že máte inú podlahu ako koberec. Predídete nielen poškodeniu podlahy ale aj posunu nábytku po podlahe (hlavne pri posteliach a sedacom nábytku).
Nábytok pri premiestňovaní nikdy neťahajte ani netlačte po podlahe. Premiestňujte ho iba uchopením a nadvihnutím spodnej časti, príp. rámu. Nenamáhajte pri presúvaní opierky alebo područky sedacích súprav, či úchytky skríň a komôd. Po premiestnení nábytku vizuálne skontrolujte, či nedošlo k posunutiu nožičiek a či sa jednolivé diely nekývajú. Najmä pri posteliach dbajte na to, aby bola nožička strednej priečky osadená vždy kolmo na podlahu a aby kovanie, na ktorom je položený rošt ostalo pevne na svojom mieste.
Nábytok musí byť používaný v uzavretých miestnostiach, suchých a zabezpečených pred vplyvmi rôznych činiteľov, ktoré by mohli spôsobiť jeho trvalé poškodenie, ako aj mimo dosahu priameho slnečného svetla. Kolísavá teplota či príliš vysoká, alebo nízka vlhkosť škodia nábytku tým, že dochádza k rozpínaniu konštrukčných materiálov a porušeniu spojov, čo sa najčastejšie prejaví vŕzganím (hlavne pri posteliach a sedacom nábytku). Klimatické podmienky pre užívateľov nábytku sú nasledovné:
relatívna vlhkosť vzduch 40 – 60 %
teplota 15 – 30 ºC.
Nábytok nesme byť postavený vo vzdialenosti od aktívnych zdrojov tepla (ohrievače, pece, kozuby, radiátory) menšej ako 0,5 m.
Čalúnený nábytok zaťažujte rovnomerne. Napr. obľúbený sedák kresla oproti TV môže po určitom čase viac zmäknúť ,ako tie menej používané časti sedačky. Nezabúdajte, že sedacia súprava má niekoľko častí, ktoré slúžia na rôzne účely. Sedák slúži na sedenie, operadlo/operadlový vankúš na opieranie chrbta. Opierky na ruky (područky) zasa na opieranie rúk. Rozkladacie sedacie súpravy slúžia iba na príležitostné spanie. Každú časť používajte k tomu, k čomu je určená. 
Povrchy nábytku (stoly, príborníky, komody, skrinky, konferenčné, písacie stolíky) chráňte pred priamym pôsobením horúcich nádob, vody a rozpúšťadiel.
Neodporúčame skákať po nábytku, sedacích súpravách, posteliach, matracoch.
Domáce zvieratá, hlavne psy a mačky, dokážu v priebehu veľmi krátkeho času poškodiť a zničiť povrch nábytku, každú poťahovú látku alebo kožu. Nepúšťajte ich preto na sedaciu súpravu , či postel a nenechávajte ich bez dozoru. 
Bežná amortizácia použitých materiálov (trvalá deformácia, oderuvzdornosť, svetlostálosť atď.) spôsobená primeraným používaním výrobku je prípustná.
 Predmetom reklamácie nemôže byť zľahnutie vlasu u žinílkových a plyšových poťahových látok, žmolkovanie látok, poškodenie spôsobené nevhodným čistením, deformácia a pokrčenie vankúšov plnených sypanými výplňami. Odtiene farieb poťahových materiálov rovnakého dezénu sa môžu líšiť medzi jednotlivými výrobnými sériami, tj pri doobjednávkach.
OŠETROVANIE NÁBYTKU 
Vo všeobecnosti na čistenie nábytku od prachu odporúčame použiť biele, suché, jemné a hebké textílie (bavlnené, flanelové alebo flisové utierky), najlepšie s antistatickou úpravou.
V prípadne väčšieho znečistenia postupujte takto:

MASÍVNY A DYHOVANÝ NÁBYTOK
-na drevený (masív, dyha) nábytok povrchovo upravený moridlami a polyuretánovými lakmi použite bežné saponátové čistiace prostriedky. Bielu jemnú/mäkku handričku namočíme do roztoku, dôkladne (skoro dosucha) vyžmýkame a znečistenie odstránime.  Nie je vhodné použitie prostriedkov s abrazívnymi prídavkami (prášky/tekuté prášky). Očistený povrch treba IHNEĎ dosucha utrite mäkkou textíliou. Na zvýšenie estetického vzhľadu odporúčame nábytok ošetriť špeciálnymi prostriedkami na nábytok (nie mastnými). POZOR! Nie všetky čistiace prostriedky určené na ošetrovanie nábytku sú určené na ošetrovanie lakovaného nábytku!
-povrchová úprava masívneho nábytku prípravkami na báze prírodných voskovaných olejov neposkytuje až takú vysokú ochranu proti vlhkosti a mechanickému poškodeniu ako lakovanie. Odolnosť voči vode a iným tekutinám je cca 1 min. Normálne čistenie je možné vykonávať handričkou jemne zvlhčenou na vlhkosť zodpovedajúcej vlhkosti ľudskej ruky. Odporúčame použiť bielu mäkkú handričku z materiálu, ktorý nepúšťa vlákna, napríklad flisové utierky. V žiadnom prípade sa nesmú použiť koncentrované alebo abrazívne čistiace prostriedky (čistiace pasty, kaše, prášky a iné látky schopné poškriabať plochu).​
Drevený nábytok alebo drevené časti čalúneného nábytku nie je vhodné čistiť prostriedkami na báze alkoholu alebo agresívnymi chemickými látkami, čpavkom, benzínmi, rozpúšťadlami a podobne. Taktiež nie je vhodné špinu odstraňovať mechanicky: zoškrabovaním, kefovaním a pod., aby nedošlo k trvalému poškodeniu povrchovej úpravy.

LAKOVANÝ NÁBYTOK – LAK VYSOKÝ LESK/MATNÝ LAK
Vysokolesklé lakované povrchy sa dajú ľahko čistiť, pretože ich povrch je uzavretý. Nečistoty sa dajú odstrániť bez veľkej námahy. Dávajte si veľký pozor na to, aby používané handričky boli mimoriadne čisté a neobsahovali piesok či prášok. Znečistenie handričky, napr. zrnkami piesku (od čistiaceho prášku) alebo prachu, môže viesť k poškrabaniu povrchu. Za takéto poškodenie nemôže výrobca prevziať zodpovednosť. Odporúčame používať bavlnené handričky (nepoužívať handričky vyrobené z mikrovláken!), ktoré budú čisté a dôkladne vyprané, a na čistenie lakovaných plôch používať iba vodu so slabým roztokom saponátu.

LAMINOVANÁ ALEBO FÓLIOVANÁ DTD/MDF
Na tento druh materiálu je najideálnejšie používať iba mäkkú navlhčenú handričku a po zotrení čo najskôr úplne vysušiť. Mastnotu je možné odstrániť malým množstvom kuchynského saponátu, ktorý nepôsobí agresívne.Nepoužívajte drsné leštiace pomôcky ani žiadne prchavé chemické látky.

KOVOVÉ A SKLENENÉ ČASTI NÁBYTKU
Kovové časti, dverové závesy (pánty) a kovové výsuvy na zásuvkách čistíme len od prachu. Nie je potrebné premazávanie olejom a podobne. Sklenené časti – police, dvere a stolové pláty čistite prostriedkami na báze alkoholu alebo saponátovými čistiacimi prostriedkami. Po očistení povrch vyleštite mäkkou textíliou dosucha. V prípade čistenia skla s matovanou úpravou dbajte na to, aby ste stranu s touto úpravou mechanicky nepoškodili, nepoškriabali a pod., pretože táto úprava je vytvorená špeciálnym nástrekom na povrchu skla. 

ČALÚNENÝ NÁBYTOK
Na dlhodobé uchovanie vysokých úžitkových a estetických vlastností čalúneného nábytku je nutné vyvarovať sa vplyvom, ktoré naň negatívne pôsobia:
– vysoká vlhkosť, voda a rôzne tekutiny,
– nadmerné sucho a sálavé teplo,
– priame slnečné žiarenie.
Všetky tieto vplyvy nepriaznivo pôsobia aj na drevenú kostru, aj poťahovú látku a vrstvy materiálov pod ňou. Umiestnením nábytku do prostredia s priemernou vlhkosťou splníte jednu zo základných podmienok dlhej životnosti nábytku. Každá dlhšie pôsobiaca odchýlka od priemernej vlhkosti bytového prostredia sa na nábytku prejaví vznikom menších či väčších defektov, ktoré môžu nábytok znehodnotiť.

OŠETROVANIE ČALÚNENÝCH ČASTÍ

LÁTKA
bežné ošetrenie a čistenie (prach)
Prach z textilného čalúnenia odstránite pravidelným vysávaním. Vysávač nastavte vždy na najnižší sací výkon, aby nedošlo k poškodeniu poťahu alebo vrstiev pod ním (PES rúno, izolačné textilné materiály atď.). Ak nastane jav, že pri používaní čalúneného nábytku, stoličiek,alebo matracov sa mechanickým trením uvoľnia z poťahovej látky vlákna a vytvoria uzlíky, tieto je možné odstrániť tzv.odžmolkovačom na textil(rovnaké aké sa používajú na svetre,pulóvre a pod.).
PEVNÉ ČALÚNENIE – lokálne znečistenie (škvrny)
Pri menšom znečistení je vhodné použiť čistenie pomocou suchej peny (tepovanie).Používajte výlučne prípravky určené na ošetrovanie čalúneného nábytku a pred použitím si podrobne prečítajte návod na použitie. Pri čistení je dôležité dbať na to, aby nedošlo k úplnému premáčaniu tkaniny. Tým zabránite jej zrážaniu, zmenám povrchu a vsiaknutiu vody do čalúnenej výplne. 
Je dôležité pokúsiť sa odstrániť znečistenie hneď, ako k nemu došlo. Čerstvé škvrny sa snažte odstrániť utierajúc ich dovnútra (od okraja škvrny smerom do stredu), aby sa zabránilo rozšíreniu škvŕn a stôp po vlhkosti.
Z čalúnenia odstráňte najprv tuhé nečistoty a rýchlo odsajte vlhkosť bielou nasiakavou tkaninou alebo špongiou.
Na olejové znečistenie alebo na odstránenie tekutín použite pijavý papier a následne čistíme vlhkou jemnou špongiou a rýchlo škvrnu vysajte. Potom očistite jemným mydlovým roztokom a následne postihnuté miesto nechajte uschnúť pri izbovej teplote. Používajte destilovanú vodu. Pri čistení vždy postupujte „od šitia k šitiu“ a nečistite iba znečistené miesto.
Hrubé zaschnuté znečistenie (kôrka na textílii) odstráňte lyžičkou alebo tupou stranou noža a potom postupujte rovnako, ako bolo spomenuté vyššie.
Látku nikdy nemykajte a neťahajte. V prípade, že má poťahová látka jemný vlas, látku jemne prečešte jemnou kefkou v smere vlasu.Po očistení musí zostať povrch vždy suchý. Až po dokonalom uschnutí postihnutého miesta pri izbovej teplote je možné používať výrobok bez ďalších obmedzení.
Vašu sedačku môžete zveriť do rúk odborníkom a objednať si odborné čistenie u profesionálnej firmy, ktorá tieto starosti vyrieši za vás.
ZVLIEKATEĽNÉ ČALÚNENIE
V prípade, že ste si zakúpili výrobok, z ktorého je možné poťahovú látku zvliecť, treba postupovať dvoma spôsobmi:
1.použiť pranie v práčke. Pri tomto spôsobe čistenia je potrebné dbať na to, aby pranie prebehlo pri nízkych teplotách a nízkych otáčkach,aby poťahová látka nestratila farebnosť a pružnosť a aj preto, lebo látky na čalúnenom nábytku sú zošívané polyesterovo-bavlnenou niťou, ktorá by sa mohla stiahnuť a mohlo by dôjsť k zvlneniu poťahu,
2.využiť služby profesionálnej čistiarne.
V oboch prípadoch je nevyhnutné rešpektovať pokyny a symboly na údržbu danej textílie.Rešpektovaním a dodržiavaním týchto pokynov môžete výrazne prispieť k predĺženiu životnosti výrobku, ktorý ste si u nás zakúpili.
Koža
Koža je prírodný materiál – je prirodzené, ak sa na nej vyskytujú jazvičky a zbrúsené miesta. Koža vyžaduje starostlivosť a pravidelné ošetrovanie pre zachovanie svojej krásy a dlhej životnosti.
TYPY KOŽÍ
Korigovaná koža je ošetrená silnou vrstvou pigmentu, ktorá zjednocuje jej vzhľad – póry sú uzavreté a koža vykazuje menej prírodných znakov vrátane prirodzených nerovností a defektov. Korigovaná koža je odolná voči opotrebeniu a ušpineniu, ale nie je mäkká a tak príjemná na dotyk ako semi-anilínová alebo anilínová useň. Silná pigmentácia poskytuje vysokú variabilitu farebných odtieňov a možnosť použitia prakticky pri všetkých druhoch čalúneného nábytku.
Semi-anilinová koža je prefarbovaná metódou ponorenia kože do kúpeľa s anilínovým farbivom. Povrch je ošetrený slabou vrstvou pigmentu a zachováva si svoj prírodný vzhľad (môžu byť viditeľné nerovnosti, jazvy...). Póry nie sú úplne uzavreté, semi-anilínová koža dýcha, je príjemná na dotyk a zároveň je chránená povrchovou úpravou.
Anilinová – nekorigovaná koža si zachováva svoj prírodný charakter – takmer nie je korigovaná. Póry sú otvorené – koža dýcha a preto má stále teplotu okolia, je hebká, komfortná, mimoriadne príjemná na dotyk. Súčasťou prirodzeného vzhľadu sú viditeľné vrásky, jazvy, stopy po bodnutí hmyzom a podobne. Anilínová useň chytá rýchlejšie pôvabnú patinu, ale je aj náchylná na znečistenie a rýchlejšie reaguje navplyvy slnečného žiarenia.
Starostlivosť o kožu:
-na čistenie a údržbu poťahov z pravej kože vám odporúčame používať iba prípravky určené na starostlivosť o daný typ kože. Pred prvou aplikáciou prípravku urobte skúšku na menej viditeľnom mieste. Kompletné čistenie a impregnáciu sedacej súpravy vykonávajte 2 až 4-krát za rok (podľa intenzity používania).Regeneračnými prostriedkami,ktoré sú určené na ošetrovanie koženého nábytku kožu nielen vyčistíte, ale aj ošetríte. Viď. Keralux Care. Ak by ste kožu pravidelne neregenerovali, časom by stratila svoju prirodzenú pružnosť a vláčnosť, a tak by mohlo dôjsť k jej popraskaniu a k znehodnoteniu celého výrobku. Odstraňovanie ťažších znečistení (napr. guľôčkové pero, atrament, krv, lak na nechty) by malo byť vykonané odborníkom. Platí však, že fľaky najčastejšie po istom čase splynú v koži. Na čistenie v žiadnom prípade nepoužívajte agresívne prostriedky (napr. benzín, acetón, lieh a pod.)
-n
evystavujte kožený nábytok priamemu slnečnému žiareniu a neumiestňujte ho do bezprostrednej blízkosti vykurovacích zariadení. Koža, ktorá je dlhodobo vystavená slnečnému žiareniu môže zmeniť svoju farbu, môže dôjsť k jej praskaniu. Odporúčaná vzdialenosť medzi radiátorom a koženým nábytkom je minimálne 50 cm a medzi krbom aspoň 100 cm.
-kožu nenamáčajte, nevystavujte tekutinám. Ak sa na kožu vyleje tekutina, urýchlene ju vysajte handričkou. Nikdy nepoužívajte bežné domáce čističe ako saponáty, detergenty, oleje, laky....
-kožu môžete vysávať, ale len na miernom saní s použitím jemnej kefy.
-koža by nemala prísť do styku s ostrými predmetmi a predmetmi, ktoré môžu farbiť.
-optimálne klimatické podmienky pre kožený nábytok sú: vlhkosť vzduchu 50-75% a teplota vzduchu 10-25°C. Bežný kožený nábytok nie je vhodný do vlhkého prostredia (k bazénom, na terasy).
Priame slnečné svetlo škodí aj látke, aj koži. Preto vám odporúčame nevystavovať čalúnený nábytok jeho priamemu pôsobeniu. Používajte závesy, žalúzie, markízy a pod. Neexistuje materiál, ktorý by zniesol trvalé pôsobenie slnečného svetla bez toho, aby nevybledol.
 


VŠEOBECNÝ NÁVOD NA POUŽÍVANIE MATRACA
Aby matrac slúžil vašej spokojnosti, je potrebné dodržiavať nasledujúce odporúčania:

-Dbajte na správny podklad pod matrac podľa jeho typu. Matrac položte na posteľový rošt s lamelami, latami alebo pružnými taniermi, ktoré zabezpečia dostatočné odvetranie a cirkuláciu vzduchu. Pevná podložka (doska) musí mať vetracie otvory, aby vzduch mohol voľne prúdiť.
-Bezprostredne po výmene pôvodného (starého) matraca za nový môže dôjsť k bolestiam chrbta spôsobených vplyvom vyrovnania chrbtice.
-Dlhú životnosť matraca podporuje aj pravidelné otáčanie matraca( zmena umiestenia hlava-nohy, pri obojstranných matracoch striedanie oboch plôch). Tým sa znižuje vznik možnej deformácie matraca.
-Matrac v priebehu používania pravidelne prevetrajte. Ak je matrac vybavený snímateľným poťahom, je nutné ho ošetrovať podľa symbolov uvedenom na štítku všitom do poťahu. Pri manipulácií s poťahom dbajte na to, aby nedošlo nevhodným snímaním alebo navliekaním k poškodeniu samotného poťahu, alebo jadra matraca. Matrac nevystavujte vlhkému prostrediu ani priamemu slnečnému žiareniu, ktoré by mohlo zmeniť farebný odtieň poťahu. Tvorba žmolkov je prirodzenou vlastnosťou textílií a nie je dôvodom k reklamácií výrobku.
Všeobecné ustanovenia
-Matrac má charakteristickú vôňu, ktorá postupom času vymizne.
-Žmolkovanie látky je prirodzeným znakom používania matracov a nezakladá právo uvedený jav reklamovať.
-Zakúpený matrac nie je možné z hygienických dôvodov vymeniť za iný typ.
-Predajca nenesie zodpovednosť za prípadné ťažkosti vzniknuté výberom nevhodnej tuhosti matraca.
-Tolerancia pri rozmeroch matraca(dĺžka/šírka) je +/- 1cm.
-Použité materiály sú zdravotne vyhovujúce a neškodia vášmu zdraviu.
-Likvidáciu je možné vykonať odnesením matraca na skládku, jednotlivé časti matraca je možné recyklovať.
 


VŠEOBECNÝ NÁVOD NA ÚDRŽBU DREZU A BATÉRIE

Údržba drezu je nenáročná pokiaľ sa vykonáva pravidelne, dôležité je zabrániť usadzovaniu vodného kameňa (dostupné čistiace prostriedky na vodný kameň, ocot).
- vždy po skončení prác pri dreze ho prepláchnite a utrite do sucha; nepoužívajte na čistenie drezu drôtenku, iba bežné tekuté čistiace prostriedky!!!
- prípadné škrabance či škvrny na nerezových drezoch možno rozleštiť špeciálnou hubkou a leštiacou pastou,
- do silgranitových (kameninových ) drezov nevkladajte na dno gumové podložky; zmäkčovadlá, ktoré guma obsahuje môžu poškodiť povrch drezu!!!
- v skrinke pod drezom neuskladňujte priemyselné chemikálie a čistiace prostriedky
-videonávod na ošetrenie drezov BLANCO nájdete TU

Údržba batérie:
- čistenie chrómovaných batérií vykonávajte mydlovou vodou alebo zriedeným umývacím prostriedkom
- čistenie farebných alebo kombinovaných batérií vykonávajte iba mydlovou vodou alebo silne zriedeným umývacím prostriedkom
- batériu utrite dosucha prípadne vyleštite jemnou handričkou
- na čistenie batérie sa nesmú používať prostriedky na odstraňovanie vodného kameňa, prostriedky s obsahom alkoholu a kyseliny, taktiež prostriedky s abrazívnymi čiastočkami (ani brúsne hubky na riad)!!! 
-videonávod na ošetrenie batérií BLANCO nájdete TU
Akčná ponuka
 • ANTIBACTERIAL fix
  399,00€199,50€
  ANTIBACTERIAL fix

  ANTIBACTERIAL fix

  text_manufacturer MATERASSO text_modelANTIBACTERIAL fix text_availability text_instock
  text_price 199,50€ 399,00€
  Založené na 0 recenziách.
  ANTIBACTERIAL fix
  Penový matrac,jadro ktorého tvorí kombinácia antibakteriálnej peny a PUR peny hustoty 28kg/m3.Povrch je tvarovo prerezaný pre čo najdetailnejšie prispôsobenie matraca telu užívateľa.
  Spodná strana profilovaná s tzv. "nopkami",napomáha dobrému odvádzaniu vlhkosti z matraca.
  Zvýhodnená cena 199,50 €/ks platí pri kúpe dvoch matracov do rozmeru 200x90.
  Viac info.na stiahnutie nižšie.
   
  typ:                                                 -penový matrac
  materiál:    -peny:PUR pena/antibakteriálna pena
  poťah:
   
  -ALOE VERA,odzipsovateľný a prateľný(60oC)
  štandardné rozmery v cm:
   
  -80x200,90x200(80x195,85x195,90x190),100x200
  -120x200,140x200,160x200,180x200
  možnosť výroby atypu(šírka/dĺžka):
    -áno (na celé cm do rozmeru š.180 cm a dl.220 cm)
  -pre nacenenie atypického rozmeru nás kontajtujte tu
  výška:
   
  -18cm
  nosnosť:
   
  -125kg
  záruka:
   
  -2 roky
  doporučený rošt:   -lamelový
  dodacia doba:   -pri "vákuo" balení 48 hodín na sklad predajne
  na stiahnutie:
   
     popis produktu
   SPÝTAJTE SA NA PRODUKT
  matrac je možné vyskúšať v predajni
 • CLUB výpredaj
  2 512,00€2 010,00€
  CLUB výpredaj

  CLUB výpredaj

  text_manufacturer Gazel text_modelCLUB výpredaj text_availability text_instock
  text_price 2 010,00€ 2 512,00€
  Založené na 0 recenziách.
  CLUB
  element 3+2p_196 +PV 40x50
  prevedenie:D-Mattis 31, nohy 12 cm nerez 
  rozmer:1960x840/v880cm
  pôvodná cena:2512€
  výpredajová cena:2010€
  CENA ZA VYSTAVENÝ KUS
 • ERGOFLEX
  340,00€170,00€
  ERGOFLEX

  ERGOFLEX

  text_manufacturer MATERASSO text_modelERGOFLEX text_availability text_instock
  text_price 170,00€ 340,00€
  Založené na 0 recenziách.
  ERGOFLEX
  Partnerský matrac s rozdielom v tuhosti strán. Na jednej strane komfortná mäkčená PUR pena(modrá) pre vyšší komfort a prispôsobivosť, na opačnej strane PUR pena štandardnej tuhosti pre ľudí, ktorí hľadajú tuhší matrac.
  Zvýhodnená cena 170€/ks platí pri kúpe dvoch matracov do rozmeru 200x90/18cm.
  Matraca sa dodáva aj vo výške 22 cm. Tu je cena :209,50€/ks pri kúpe dvoch matracov do rozmeru 200x90/22cm.
   
  typ:                                                 -penový matrac
  materiál:    -peny:Elliocell-pur pena
  poťah:
   
  -Dryfast,odzipsovateľný a prateľný(60oC)
  štandardné rozmery v cm:
   
  -80x200,90x200(80x195,85x195,90x190),100x200
  -120x200,140x200,160x200,180x200
  možnosť výroby atypu(šírka/dĺžka):
    -áno (na celé cm do rozmeru š.180 cm a dl.220 cm)
  -pre nacenenie atypického rozmeru nás kontajtujte tu
  výška:
   
  -18/22 cm
  nosnosť:
   
  -130kg
  záruka:
   
  -3 roky
  doporučený rošt:   -lamelový
  dodacia doba:   -pri štandardných rozmeroch 14 dní
  na stiahnutie:
   
     popis produktu 
   SPÝTAJTE SA NA PRODUKT
   
 • KANSAS
  KANSAS

  KANSAS

  text_manufacturer Wiemann text_modelKANSAS text_availability text_instock
  Založené na 0 recenziách.
  KANSAS je model s bohatou ponukou odkladacích priestorov- skríň a komôd. Skriňa má zaujímavý spôsob otvárania:ľahúčko potiahnete za úchytku a dvere sa otvoria automaticky. Krátke video TU
  materiál:    -lamino/sklo, detail v čele postele koženka
  prevedenie:
   
  - dub sagerau č.659
  -champagner dekor  č.660 
  -havanna dekor č. 661
  -biela dekor č. 662
  vnútorné rozmery postelí v  cm:
   
  -140x200
  -160x200
  -180x200
  -200x200
  možnosť predĺženia postele v cm:
    -210
  -220  
  zvýšená bočnica postele-
  minimálne 45 cm od podlahy:
   
  -áno
  úložný priestor:
   
  -áno zásuvka
  možnosť výroby atypu:
   
     na stiahnutie:
    -perokresba prvkov +cenník v pdf
 • KINGSTONE
  KINGSTONE

  KINGSTONE

  text_modelKINGSTONE text_availability text_instock
  Založené na 0 recenziách.
  KINGSTONE
  Čelo výška 120 cm.Spací systém BOXSPRING UP MAXI 40 ponúka veľký, dobre prístupný úložný priestor, ktorý sa otvára pomocou kovania s pneumatickými piestami, ktoré uľahčia zdvíhanie aj pri použití tažších matracov. Povrch, na ktorý matrac dosadá, má poťah s protišmykovou úpravou pre zafixovanie matraca proti posunutiu na posteli.
  materiál:    -nábytková látka,koženka,nožičky drevo/kov
  prevedenie:   -podľa aktuálneho vzorkovníka-k dispozícií na predajni
  vnútorné rozmery postelí v  cm:   -120x200
  -140x200
  -160x200
  -180x200
  -200x200
  možnosť predĺženia postele v cm:   -210
  -220
  -nad 220
  zvýšená bočnica postele-
  minimálne 45 cm od podlahy:
    -áno(podľa zvoleného typu nožičiek)
  úložný priestor:   -áno, výklop(bočný,alebo od nôh)
  možnosť výroby atypu:   -na dopyt
   cena:   -podľa typu postele a výberu látky:od 696€ za rám postele(bez úložného priestoru)
  na stiahnutie:   -rozmery klasickej postele , typy nôh ,
 • konferenčný stolík ARTE M
  240,00€59,00€
  konferenčný stolík ARTE M

  konferenčný stolík ARTE M

  text_manufacturer ARTE M text_modelkonferenčný stolík ARTE M text_availability text_instock
  text_price 59,00€ 240,00€
  Založené na 0 recenziách.
  konferenčný stolík
  prevedenie:lamino dub "oak", biele sklo
  rozmer:110x60/35cm
   
  pôvodná cena:240€
  výpredajová cena:59€